Testo 477 - Ruční stroboskopický otáčkoměr LED

ico Doprava zdarma
Testo 477

Stroboskopický LED otáčkoměr testo 477 umožňuje díky stroboskopickému jevu měření otáček a nebo kmitočku periodických pohybů. To umožňuje kontrolu velmi malých, nepřístupných...

Cena s DPH 26 119 Kč
Cena bez DPH 21 586 Kč
Běžná cena 26 257 Kč
Skladem do 3 dnů u nás
-+
Kategorie: Otáčkoměry
Kód: 0563 4770
Záruka: 2 Roky
Výrobce: Testo

Testo 477 - Ruční stroboskopický otáčkoměr LED

Stroboskopický LED otáčkoměr testo 477 umožňuje díky stroboskopickému jevu měření otáček a nebo kmitočku periodických pohybů. To umožňuje kontrolu velmi malých, nepřístupných a rychle se pohybujících součástí strojů.

Stroboskop LED testo 477 ukáže extrémně rychlé pohyby díky stroboskopickému jevu. Je tak možné kontrolovat stroje a zařízení za provozu a měřit počet otáček až do 300000 otáček za minutu.

Správné vedení vlákna u pletacího stroje se nedá pouhým okem poznat. Proto zůstává nejasné, zda se vyskytují nesrovnalosti ve vibračních nebo rotačních procesech strojů a zařízení. Avšak se stroboskopem to můžete přesně rozeznat – poněvadž díky zábleskům stroboskopu se objeví „statický obraz“.

​Stroboskop testo 477 snímá rovněž otáčky velmi malých a těžko přístupných objektů – a to bez přerušení výrobního procesu, poněvadž nejsou zapotřebí žádné reflexní značky! i hodin.

Výhody

  • Extrémně velký měřicí rozsah: až 300000 RPM otáček za minutu
  • Velmi vysoká intenzita světla: až 1500 lux
  • Dlouhá doba provozu: kapacita baterií až 5 hodin
  • Vstup TTL pro externí zdroj taktovacího signálu záblesků.
  • Výstup nastaveného taktu záblesků měření v úrovni TTL

Technické charakteristiky stroboskopu LED
Velmi vysoký měřicí rozsah až 300000 záblesků za minutu (fpm) a velmi vysoká intenzita osvětlení až 1500 lux umožňují měření počtu otáček až do 300000 otáček za minutu. Vstup a výstup pro trigger umožňuje připojení k externím zařízením a ovládání pomocí externího zdroje signálu.

Díky integrované ochraně proti nárazu a robustnímu provedení pouzdra podle krytí IP65 (umývatelné) je stroboskop LED velmi dobře vybaven pro každodenní praxi. Díky velké kapacitě baterie je možné provádět dlouhodobá měření v délce až pěti hodin.

Tlačítko násobení dvěma a dělení dvěma umožňuje rychlé nastavení dvojnásobných nebo polovičních kmitočtů záblesků od již nastaveného kmitočtu. To velmi usnadňuje nastavení maximálního kmitočtu záblesků, při kterém se rotující objekt ještě „opticky zastaví“. Právě tento kmitočet záblesků FPM (záblesků za minutu) odpovídá otáčkám měřeného objektu RPM (otáčkám za minutu).

Obsah dodávky:
Stroboskop LED testo 477, včetně transportního kufříku, kabel s konektorem a otevřeným koncem pro vstup a výstup externího signálu, výstupního protokolu z výroby* a baterií.

*Ve smyslu paragrafu 505/90 sbírky zákona o metrologii v platném znění se nejedná o kalibrační list.

Technická data
Provozní teplota 0 … +45 °C
Typ baterie 2 mikrotužkové baterie AA
Rozměry 191 x 82 x 60 mm
Typ sondy/senzoru Optický senzor
Displej LCD, víceřádkový
Externí sondy
Povinná externí sonda Ne
Možnost externí sondy Ne
Otáčky
Měřicí rozsah 30 … 300000 fpm
Rozlišení ±0.1 (30 … 999 fpm)
±1 (1000 … 300000 fpm)