Megger MFT-X1 - Multifunkční tester bezpečnosti elektrických instalací

ico Akce
ico Doprava zdarma
img

MFT-X1 představuje první generaci platformově založených, uživatelsky aktualizovatelných sdružených revizních přístrojů, které doplňují stávající sérii sdružených revizních přístrojů Megger MFT 1800.

Cena s DPH 63 525 Kč
Cena bez DPH 52 500 Kč
Běžná cena 68 891 Kč
Ušetříte 7%
Skladem 1 ks

Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč

-+
Kategorie: Multifunkční revizní přístroje
Kód: MFT-X1-SC
Záruka: 2 Roky
Výrobce: Megger

Megger MFT-X1 - Multifunkční tester bezpečnosti elektrických instalací

MFT-X1 představuje první generaci platformově založených, uživatelsky aktualizovatelných sdružených revizních přístrojů, které doplňují stávající sérii sdružených revizních přístrojů Megger MFT 1800.

 • Test True Loop™ s patentovanou funkcí Confidence Meter™
 • Bluetooth ® přenos výsledků kompatibilní s CertSuite™
 • Nová generace dvouvodičového a třívodičového měření impedance smyčky bez vybavení proudového chrániče
 • Uživatelsky upgradovatelný operační systém
 • Měření impedance smyčky s vysokým rozlišením 0,001Ω
 • Automatické měření poklesu napětí
 • Testování izolace stabilizovaným zkušebním napětím
 • Konfigurovatelné testy RCD a EV s automatickou sekvencí
 • Rychle vyměnitelná dobíjecí zásuvná baterie
 • Plnobarevný TFT displej
 • Přepracované řešení sady vodičů a přenosného pouzdra
 • Provozní kryt s krytím IP54

Obsahuje spoustu nových funkcí. S novým MFT-X1 nyní nabízíme funkci True Loop™, naše špičkové měření impedanice smyčky s patentovanou technologií Confidence Meter™, plně kompatibilním CertSuite™ softwarem – pro zjednodušené vytváření protokolů – měření impedanční smyčky s vysokým rozlišením, stabilizované výstupní napětí, plnobarevný displej uživatelské rozhraní jsou nyní standardní výbavou. Uživatelům aktualizovatelný ovládací software zajišťuje, že MFT-X1 lze přizpůsobit změnám a to z něj činí perfektní adaptabilní zařízení pro rychlé, spolehlivé a přesné měření.

Aplikace
Primárním použitím je testování nízkonapěťových elektrických instalací v domácnostech, komerčních a průmyslových zařízeních pro jednofázové a třífázové systémy.

Široká škála testovacích funkcí zajišťuje široké pole využití přístroje MFT-X1:

 • testování dobíjecích stanic pro elektromobily
 • testování fotovoltaických panelů v domácnostech
 • testování motorů/generátorů
 • testování strojů
 • bezpečnostní zkoušky přenosných spotřebičů
 • výroba rozváděčů a rozvodných zařízení
 • zkoušení kabelů


True Loop™
Testování impedance vypínací smyčky True Loop™ je nyní u přístroje MFT-X1 standardní funkcí. Nejnovější třívodičová technologie pro měření impedance smyčky bez vybavení proudového chrániče s integrovanou patentovanou funkcí Confidence Meter™ nabízí uživateli bezkonkurenční možnosti spolehlivého, přesného, stabilního a opakovatelného testování smyčky i v nejnepříznivějších podmínkách se silným rušením nebo v blízkosti zdroje napájení. Tato technologie také odstraňuje riziko zvýšení naměřené hodnoty vlivem proudového chrániče (RCD) a zároveň zkracuje typickou dobu testování – a to i v obvodech chráněných 10mA chrániči.

Patentovaná technologie Confidence Meter™
Všechny rozsahy impedance smyčky jsou nyní vybaveny patentovanou technologií Confidence Meter™ od společnosti Megger, která zkracuje typické časy měření pro testování impedance smyčky bez vybavení proudového chrániče na přibližně 7 sekund v obvodech bez rušení a poskytuje optimalizované časy testů pro testování impedance smyčky v instalacích se silným rušením. Confidence Meter™ ukazuje průběh měření impedance smyčky a indikuje přítomnost rušení v obvodu, odstraňuje chybné hodnoty a poskytuje stabilní a konzistentní výsledek.

Stahování výsledků z přístroje MFT-X1 do softwaru CertSuite
Výsledky testů lze označit údaji o obvodu a přenést do CertSuite, nejnovějšího cloudového softwarového balíčku pro certifikaci elektrických zařízení od společnosti Megger.
Po spárování s mobilním zařízením pomocí režimu Bluetooth® Low Energy lze výsledky odesílat přímo z přístroje MFT-X1 do zařízení se systémem Android nebo IOS se softwarem Megger CertSuite. Tyto výsledky jsou rovněž synchronizovány s cloudovou aplikací. Software CertSuite nabízí širokou škálu možností certifikace elektrických instalací a je k dispozici s měsíčním nebo ročním předplatným, přičemž výsledky jsou získávány přímo během testování přístrojem MFT. CertSuite podporuje více souběžných uživatelů a je optimalizován pro použití s přístrojem MFT-X1. Výsledky mohou uživatelé ukládat a kontrolovat na dálku, zatímco jsou na místě, z různých lokalit, s přístupem z centrály nebo od jiných uživatelů s příslušným oprávněním, s profesionálně vypadající certifikací a protokoly.

Testování impedance smyčky ve vysokém rozlišení
Megger patentovaný Confidence Meter™ a vysokoproudý dvouvodičový test impedance smyčky poskytují přesná měření s rozlišením 0,001Ω a výpočet proudu PFC/PSCC až do 50 kA.


Stabilizované zkušební napětí izolace
Stabilizované testovací napětí izolace u multifunkčního testeru Megger MFT-X1 je přesné s přesností +2 % +2 číslice; výrazně přesnější než průmyslový standard +20 %. Multifunkční tester Megger MFT-X1 díky tomu poskytuje přesný napěťový výstup a eliminuje riziko poškození obvodů nebo citlivých součástí přepětím.


Měření proudu
Volitelné proudové kleště Megger MCC1010 lze použít s multifunkčním testerem Megger MFT-X1 pro měření střídavého proudu od 1 mA do 1000 A.


Konfigurátor RCD
Testování RCD lze nyní optimalizovat pomocí konfigurátoru testů RCD. Vyberte si celou sadu testů nebo pouze ty prvky RCD, které požadujete. Do sekvence můžete dokonce přidat testování plynule rostoucím proudem (ramp test), čímž se testování optimalizuje a zjednodušuje.

Podobně multifunkční tester Megger MFT-X1 nabízí možnost konfigurovat automatické sekvence EV.


Testování bodu nabíjení EV
Při použití s ​​adaptérem Megger EVCA může multifunkční tester Megger MFT-X1 zkontrolovat všechny nabíječky EV s nabíjecími body chráněnými RCD typu B nebo RDC a může provádět všechna relevantní měření údržby a instalace.

Displej a uživatelské rozhraní
Uživatelské rozhraní využívá flexibilitu vysoce kontrastního barevného displeje TFT s rozlišením 480 x 272 a monochromatického režimu černá na bílé, který je speciálně navržen pro použití v obtížných světelných podmínkách.
Rozsah zvolený prostřednictvím barevně kódovaného otočného voliče pro výběr testu se nyní zobrazuje také na displeji přístroje, což zajišťuje snadné použití v prostředí se špatným osvětlením. Klávesové zkratky pro funkce druhé úrovně jsou zřetelně zobrazeny v horní části každé obrazovky a druhý otočný volič poskytuje uživatelům další možnost rychlé volby jakékoli zvýrazněné funkce, a to i v ochranných rukavicích. Příslušné informace jsou zřetelně zobrazeny na plnobarevném displeji před každým testem i po něm včetně ukazatele průběhu Confidence Meter™, průběhu ramp testu RCD a sloupcového grafu měření izolace a kontinuity. Nová miniaplikace napětí zobrazuje napětí L-N, L-E a N-E.

Možnost napájení Li-Ion baterií
Megger MFT-X1 je napájen Li-Ion baterií Megger. Jedinečnou 4Ah dobíjecí baterii Li-Ion lze vyjmout během několika sekund, což představuje nejrychlejší a nejflexibilnější řešení výměny baterie v oboru.

Rozsah dodávky:

 • Tester MFT-X1
 • Spínací sonda SP5
 • Sada měřicích kabelů se 3 vodiči
 • Měřicí hroty a svorky
 • Li-Ion akumulátor 4400mAh
 • Nabíječka
 • Řemen na rameno
 • Víceúčelová brašna s pevným dnem
 • Návod na rychlé spuštění
 • Kalibrační protokol